ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Strona główna

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Liceum Sztuk Plastycznch w Gronowie Górnym

Informacja ogłoszona dnia 2009-02-10 23:10:23 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Organ prowadzący szkołę: Powiat Elbląski
Cykl kształcenia: 4 lata (gimnazjum) oraz 5 lat ( szkoła podstawowa)
Nauka przedmiotów ogólnokształcących: w zakresie ogólnym wg podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego. Zobacz Ramowy Plan Nauczania
Przedmioty artystyczne:
– historia sztuki,
– rysunek i malarstwo,
– rzeźba,
– podstawy fotografii i filmu,
– podstawy projektowania,
– projektowanie multimedialne,
– specjalność artystyczna: techniki graficzne lub fotografia i film
 
SPECJALIZACJE
Uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji gdzie dokonuje wyboru w drugim semestrze klasy pierwszej. Realizacja specjalności od klasy II
 
1. Fotografia i film w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:
Realizacje intermedialne 
Realizacje intermedialne to jedna ze specjalizacji specjalności artystycznej o nazwie: Fotografia i film. Uczeń, w procesie kształcenia, zdobywa wiedzę z zakresu działań intermedialnych m.in.: fotografii, filmu, wideo, animacji; poznaje możliwości nowoczesnych technik i technologii do rejestracji, edycji i emisji obrazu oraz dźwięku. Po zakończeniu nauki w zakresie tej specjalności absolwent jest przygotowany do pracy zawodowej oraz do kształcenia się na poziomie akademickim.
Fotografia artystyczna
Pracownia fotografii artystycznej to miejsce, w którym uczniowie nauczą się odbierać obraz fotograficzny w nowy świadomy sposób. Na naszych zajęciach poznajemy medium jakim jest fotografia. Praktyczna wiedza jaką zdobywają uczniowie podczas ćwiczeń oparta jest na teorii oraz historii fotografii. Dbamy o silne podwaliny na których budujemy w uczniach nową świadomość obrazu. Nasz uczeń używa sprzętu oraz technologii świadomie, tworzy obrazy nie ograniczając się tylko do ich zapisu. Przykładamy równie wielką wagę do rozwoju warsztatu ucznia, do tego aby posiadł odpowiednią wiedzę oraz umiejętności pracy w nowoczesnym środowisku związanym z fotografią jak również do świadomego wyrażania siebie przez to medium.
Zajęcia praktyczne dotyczące fotografii prowadzone w świetnie wyposażonym szkolnym atelier lub w plenerze, przeplatane są wykładami oraz projekcjami z zakresy historii i teorii fotografii i filmu. Uczeń ma możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy i umiejętności. Otrzymuje pomoc i wsparcie we własnym rozwoju artystycznym.
Nasz absolwent swobodnie odnajduje się na planie zdjęciowym czy  podczas pracy nad reportażem. Nie obca jest mu reklama, moda czy dokument. Dla nas jednak przede wszystkim jest artystą tworzącym w oparciu o świetny warsztat.  Fotografia jest sztuką świadomego tworzenia obrazów, nie zaś umiejętnością ich rejestrowania.
2. Techniki graficzne w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:
Projektowanie graficzne 
W czasie 4 letniej nauki uczeń buduje własny  przekaz wizualny, przeznaczony przede wszystkim do druku – poligrafia. Efektem końcowym są plakaty, ulotki, ilustracje do książek, okładki płyt, komiksy, foldery, identyfikacja graficzna firm: logo, wzory wizytówek itp.. Projekty realizowane są w różnorodnych technikach począwszy od  prac ręcznych w tradycyjnych technikach malarskich, rysunkowych poprzez fotografię, obróbkę cyfrową w programach graficznych w pracowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy.
Zajęcie polegają na cyklicznych spotkaniach podczas których każdy uczeń otrzymuje indywidualną korektę swoich prac. Zajęcia praktyczne to omówienie, dyskusja na temat projektów wstępnych i realizacja wybranych, najlepszych.
Celem nauki jest kształtowanie abstrakcyjnego myślenia, rozwijanie wyobraźni metaforycznej, świadomego posługiwania się znakiem, obrazem, literą.
Techniki druku artystycznego
Uczniowie, którzy wybiorą tą specjalizację zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat wszystkich technik graficznych. Poznają warsztat pracy grafika – od projektu, przez pracę nad matrycą po druk. Poznają historię grafiki warsztatowej. Techniki klasyczne i współczesne – od drzeworytu i linorytu po serigrafię i techniki wykorzystujące obróbkę komputerową; zasady projektowania plakatu i ilustracji, przygotowania materiałów do druku.
Uczniowie zapoznają się z najważniejszymi aspekty grafiki projektowej i podstawami liternictwa.
W pracy korzystamy z profesjonalnego sprzętu graficznego w kompleksowo wyposażonej pracowni.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
admin
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2009-02-10
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Katarzyna Duda
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2009-02-10 23:09:38
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2009-02-10 23:10:23
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2021-03-30 08:28:32
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3597 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony